Apple Facebook şirketini küçümsediğini söyledi
Apple Facebook şirketini küçümsediğini söyledi

Apple ve Facebook savaşı birçok kişi tarafından biliniyor. Özellikle de gizlilik konusunda bu savaşın ileri boyutlara taşındığını söyleyebiliriz. Fakat alışık olduğumuz ikili arasındaki tartışma artık hakaret boyutlarına ulaştı. Facebook kişisel verilerin toplanmasına ve işlenmesine odaklanan çalışmaları nedeniyle ağır eleştirilere maruz kalıyor.

Facebook gibi bir uygulama neredeyse kurulduğu ilk günden bu yana büyük tartışmalara sahne oldu. Bu tartışmaların ana nedeni ise hiç şüphesiz gizlilikti. Pek çok kişi Facebook kuruluşunun veri hırsızlığı yaptığını düşünüyor.

Apple CEO’su Tim Cook katıldığı bir konferansta Facebook şirketi ile alakalı çok sert konuştu. Ona göre hayatımızdaki verilerin toplanıp satılması asla normal kabul edilemez. Eğer normal olduğu söyleniyorsa bu, aynı zamanda veriden çok daha fazlasını kaybettiğimiz anlamına gelir.

Veri hırsızlığı nedeniyle tartışmalardan bir türlü düşmeyen bu sosyal medya uygulaması, Apple tarafından küçümseniyor. Tim Cook konuşmasında, bir işletmenin veri istismarı konusunda ısrar ediyorsa küçümsenmesi gerektiğini belirtti. Yani açık bir şekilde Facebook platformunu küçümsediğini söyledi.

Apple uzun bir süredir bu uygulamayı kendi platformunda cezalandırıyor. Onu geri plana çekerek veya başka bazı yaptırımlar ile cezalandırıyor. Zaten Facebook ile aralarının bozulmasının en büyük nedeni hiç şüphesiz buydu.

Facebook veri hırsızlığı böyle devam ederse Apple kendi uygulama mağazasından bu platformu kaldırabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here