Elon Musk Bitcoin’a destek gösterdi
Elon Musk Bitcoin’a destek gösterdi

Elon Musk’ın Twitter profil açıklamasına Bitcoin etiketi ve emojisi koymasından sonra kripto para birimi yüzde 10 yükselişle 36 bin doların üzerine çıktı.En büyük kripto para birimi olan Bitcoin Londra işlemlerinde anlık olarak yüzde 15 yükseldikten sonra gerileyerek şu anda 36.800 dolar civarında seyrediyor.

Günün erken saatlerindeyse Musk Twitter’da Dogecoin rallisinin de fitilini ateşlemişti. Musk Twitter hesabında bir köpeğin kapağında olduğu “Dogue” dergisini paylaşmıştı. En başta bir şaka olarak yaratılan Dogecoin son 24 saatte yüzde 300 artış gösterdi. Bitpanda CEO’su Eric Demuth ise Musk ile ilgili, “Dünya şu anda dinliyor ve Elon Musk gibi büyük isimler de Twitter paylaşımları ile bu heyecanı körüklüyor. Bu da önümüzdeki haftasonunun çok eğlenceli olacağı anlamına geliyor.” dedi.

Musk’ın GameStop vakasında küçük yatırımcıları destekleyen paylaşımı sonrasında da şirketin hisselerinde değer artışı ivmelenmişti. Musk bu kez de bu kez Bitcoin’i desteklediğini duyurdu. Paylaşımlarıyla piyasaları da hareketlendirebilen Musk, son yıllarda sıkça tartışılan ‘bitcoin‘ ile ilgili sürpriz bir hamle yaptı.

Bitcoin’i Twitter’da profiline sabitleyen Musk, yaptığı son paylaşımda da ‘Geçmişe bakınca kaçınılmazdı’ mesajını verdi. Birkaç gün önce başlayan ve etkisi hala devam eden WallStreetBets olaylarında net bir şekilde bireysel yatırımcının tarafını tutan Musk, Dogecoin’in fiyatındaki yükselişte de etkili olmuştu. Musk’ın paylaşımı Bitcoin’i de yansıdı. Neticede Bitcoin, 36 bin doları aştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here