HES kodu sorgulama ürünü ile kullanıcılar güvende
HES kodu sorgulama ürünü ile kullanıcılar güvende

Pandemi ile beraber hayatımız baştan sona değişti. Bu dönemde tedbirlerin artırılması adına hayata geçirilen HES (Hayat Eve Sığar) Kodu uygulaması, birçok alanda kullanılmaya başlandı. 40 yıllık tecrübesi ile verimlilik odaklı iş teknolojileri üreten TÜMSAŞ, kurumlara özel geliştirdiği HES kodu sorgulama ürünü ile çalışanlar ve kullanıcıların kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor.

Kurumların tüm sıra sistemlerinde kullanıma açılan HES kodu sorgulama ile kuruma işlem yapmak üzere gelen kullanıcıların, Sağlık Bakanlığı sistemi üzerinden anlık olarak yapılan sorgulama sonucuna göre işlem yapmaya uygunluk durumunu teyit edebiliyor. Bakanlık kayıtlarına göre HES Kodu risksiz olan kullanıcılar için S-Matik sıra sistemi kiosklarında işlem ekranları açılabiliyor.

‘‘Kullanıcıların kendini daha güvende ve değerli hissetmelerini sağlıyoruz”

Konuyla ilgili konuşan TÜMSAŞ CEO’su Orkun Tosun; ‘‘Pandemi sürecinde bireysel olarak tedbirlerimizi alsak da riskin en aza indirilmesi için tedbirlerin karşılıklı olarak alınması gerektiğini düşünüyoruz. Bu noktada HES kodu sorgulama ürünü ile kurumlarda işlem yaptıranların kendini daha güvende ve değerli hissetmelerini sağlıyoruz.

Geliştirdiğimiz ürün, Sağlık Bakanlığı ile entegre bir şekilde çalışarak hızlı ve sorunsuz işlem yapmayı sağlıyor. HES kodu artık birçok noktada kontrol edilebilir duruma geldi. Bu kontrol sürecinin mümkün olduğunca hızlı ve sorunsuz bir şekilde çözümlenmesi gerekiyor. Önümüzdeki dönemde sağlık alanında pandeminin önlemleri kapsamında kullanılabilecek yeni ürünlerimizle kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz’’ dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here