DOLAR 32,8433 0.21%
EURO 35,2523 0.35%
ALTIN 2.444,14-0,55
BITCOIN 2159946-0,90%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

PERNOD RICARD ÇALIŞANLARINDAN   DOĞAYA SAYGI GÜNÜ

PERNOD RICARD ÇALIŞANLARINDAN DOĞAYA SAYGI GÜNÜ

Pernod Ricard’ın dünya genelindeki 18.500'den fazla çalışanı ile her yıl gerçekleştirdiği ‘Responsib’All Day’in 10’uncusu düzenlendi. Dünyadaki tüm Pernod Ricard çalışanlarının 1 tam gün süresince kendilerini topluma ve çevreye duyarlı ortak bir projeye adadıkları bir gün olarak kutlanan ‘Responsib’All Day’de bu yıl biyoçeşitliliğe odaklanıldı.

ABONE OL
Temmuz 23, 2022 09:26
PERNOD RICARD ÇALIŞANLARINDAN   DOĞAYA SAYGI GÜNÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pernod Ricard’ın Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk 2030 yol haritası mottosu “Good Times from a Good Place” çerçevesinde ilk kez 2011’de başlatılan ve yılda 1 kez düzenlenen Responsib’All Day etkinliklerinin 10’uncusu 16 Haziran’da gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanında tüm Pernod Ricard çalışanları, tüm günlerini öğrenmeye, paylaşmaya, toplumda farkındalık yaratmaya adadı. Responsib’All Day’de bu yılın odak noktası, Pernod Ricard’ın arazileri güçlendirme taahhüdüne uygun olarak, doğayı ve biyolojik çeşitliliği korumak, restore etmek olarak belirlendi. 18.500’den fazla çalışan, doğayı ve biyolojik çeşitliliği korumak ve eski haline getirmeye yardımcı olmak için farklı yerel topluluklarla çalıştı. Doğal sit alanlarını ağaçlandırmaktan kentsel alanların yeniden yeşertilmesine ve plajlardaki, nehirlerdeki atıkların toplanmasına kadar birçok aktiviteyi içeren Responsib’All Day 2022, şirketin ofis ve üretim tesislerinin çevresinde gerçekleştirilen somut ve koruyucu projelere katkıda bulunurken, çalışanlar nezdinde doğanın önemiyle ilgili farkındalığı artırmayı amaçladı.

 

Pernod Ricard Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay konuyla ilgili şunları söyledi; “Keyifli Anların Yaratıcıları/Créateurs de Convivialité vizyonu çerçevesinde, kolektif olarak yapılan işleri güçlendirmek için paylaşmanın ve birlikte çalışmanın olumlu etkisine inanıyoruz. Pernod Ricard Türkiye olarak 16 Haziran’da tam bir gün boyunca çalışanlarımızla daha iyi bir dünya için bir aradaydık. Responsib’All Day, doğayı korumanın, topluma faydalı olmanın önemini çalışanlarımıza anlatmanın etkileyici bir yolu” dedi.

 

Tüm çalışanların bu özel günü sahiplendiğini ve her geçen yıl Responsib’All Day heyecanının daha da arttığını belirten Pernod Ricard Türkiye Hukuk ve Kurumsal İletişim Müdürü Zümrüt Yezdani Kedik; “Dünyanın dört bir köşesinde aynı gün tek bir amaç için buluşmak tüm çalışanlarımıza büyük bir heyecan veriyor. Bu özel günde ne yapacağımıza hep birlikte karar veriyoruz. Bu yıl, 170 çalışanımızla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana’da gerçekleştirdiğimiz Responsib’All Day’de kendi bostanlarımızı kurduk. Düzenli olarak hasadını alacağız, iş ortaklarımıza da bu hasatları gönderip farkındalığı çevremize yayacağız. İklim değişikliği, biyoçeşitlilik kaybı, hava kirliliği, toprak erozyonu, su kıtlığı… Doğa artık bir dönüm noktasına ulaştı. Hep birlikte, sahip olduğumuz en değerli şey olan doğa için hep birlikte aksiyon almamız gerek” dedi.

 

 

Şirketin interaktif yol haritasında yer alan girişimlerden bazıları şu şekilde:

 

 

Paris merkezli bağlı kuruluşlar- Pernod Ricard Genel Merkezi, Martell Mumm Perrier-Jouët, Havana Club International, EMEA, LATAM ve MENA Bölgeleri: Paris merkezli kuruluşların tümü kentsel bir çiftliği restore etmeye, altyapıları yenilemeye, hayvanlar için doğal yaşam alanları oluşturmaya, bahçeleri restore etmeye ve insanlar için keyifli bir alan oluşturmaya yardımcı olmak gibi birçok projede bir araya geliyor.
Pernod Ricard Fransa: Fransız Ulusal Ormancılık Ofisi ile ortaklaşa olarak tüm çalışanlar, çam ağaçlarının bakımını gerçekleştirmek, sahili temizlemek, biyolojik çeşitliliği gözlemlemek için altyapı oluşturmak ve kullanıma geri kazandırılan mobilyalar yapmak için Sainte-Marguerite Adası’nda toplandı.
Irish Distillers: Midleton’daki çalışanlar yeni yetiştiricilere, ağaç türleri, arı kovanları ve kır çiçeği çayırları tanıtarak biyolojik çeşitliliği artırıyor ve sağlıya yönelik alanlarını iyileştiriyor; Dublin’deki çalışanlar ise bir bakım evi için yeşil alan yaratıp yürüyüş yolları oluşturuyor, dış mekan gölgelikleri inşa ediyor ve biyolojik çeşitliliği güçlendirmek için yeni bitkiler ve ağaç türleri dikiyor.
Pernod Ricard Kuzey Amerika: Keep America Beautiful girişimiyle ortaklaşa olarak, doğaya geri kazanımı ve biyoçeşitliliği teşvik etmenin önemi konusunda farkındalık yaratan eğitim seminerlerine katılıyorlar ve gezi parklarında ve bahçelerde gerçekleştirilen saha dışı restorasyon faaliyetlerini yürütüyorlar.
Pernod Ricard Uruguay: Buradaki çalışanlar El Bagre nehrini temizliyor ve doğal kumulları korumak için yakın bölgelere bir çit örüyor.
Pernod Ricard Gana: Çalışanlar, Atewa Ormanı yakınlarında bulunan terk edilmiş maden alanını restore etmek için ağaç dikip toprağı işliyor.
Pernod Ricard Kamboçya: Ormansız bir alana mangrov ağaçları dikerek ekosistemi restore ediyorlar.

Responsib’All Günü, grubun toplumu, iş ortaklarını ve çalışanlarını destekleyen uzun vadeli taahhüdünün bir yansıması olarak hayata geçiriliyor. Grup, yakın zaman önce Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütünün (UNHCR) çalışmalarını güçlendirmek için 1 milyon € bağışta bulundu ve Ukrayna’daki savaş mağdurlarını desteklemek için, çalışanlarının bağışladığı toplam miktarın iki katı maddi yardım sundu. Grup ayrıca hidroalkolik jel hazırlığında kullanılmak üzere alkol yardımı yaparak Covid krizi sürecinde iş ortaklarına büyük destekler verdi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.