Fitch: Türkiye'de rezervlerin artması zaman alacak
Fitch: Türkiye'de rezervlerin artması zaman alacak

Akıllı gözlüklerin dünya çapında istenilen popülerliğe ulaşamamasının ardından Apple, Microsoft ve Facebook artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerine çalışmaya başlamıştı. WalkingCat’in sızdırdığı habere göre Samsung da 2017’den beri artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerine çalışıyor.

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung VR alanında Oculus’a rakip olma konusundaki hedefini sürdürürken şimdi AR ve harmanlanmış gerçeklik alanında bu şekilde bir atılımda bulunması ise giyilebilir teknoloji dünyasında büyük heyecan yarattı.

Samsung tam anlamıyla senkron çalışan gözlükler üretecek:

Samsung Glasses Lite ve AR Glasses masaüstü bilgisayar, telefon ve saat entegrasyonunu kullanıcıya kararlı bir şekilde sunacak. Samsung Galaxy Watch ile bağlanabilecek olan gözlükler ile uygulamalar arası geçiş yapılabilecek. Bununla beraber kullanıcılar masaüstü bilgisayar monitörü olarak gözlüğü kullanabilecek ve drone gibi araçları gözlük üzerinden gözlemleyebilecekler.

Sadece gözlük kullanarak oyun oynayabilmek, Youtube’da video izleyebilmek ya da Netflix’den güzel bir bölüm izlemek gibisi olmaz. Samsung Glasses Lite videosunda yer alan görüntülü çağrılar yapma yeteneği sayesinde iş ortamını her yere sadece gözlükle taşıyabilir olmak harika bir avantaj.

3D Holografik Versiyon

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here