Şişli'de 'Meryem Ana' Figürlü Tablo Ele Geçirildi
Şişli'de 'Meryem Ana' Figürlü Tablo Ele Geçirildi

Endonezya’nın Güney Sulawesi eyaletinin başkenti Makassar’da bir kiliseye düzenlenen bombalı saldırıda 14 kişi yaralandı.

Güney Sulawesi Emniyeti Halkla İlişkileri Sorumlusu E Zulpan yapmış olduğu açıklamada, olayın ilk incelemelere göre intihar saldırısı olduğunu belirtti. 

Ulusal Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Argo Yuwono ise bombalı saldırıda, aralarında kilise güvenlik görevlilerinin de olduğu 14 kişinin yaralandığını ve tedavilerinin hastanede sürdüğünü açıkladı.

Güney Sulawesi Emniyeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, kiliseye girmeye çalışan 2 motosikletli saldırgandan birinin üstündeki bombayı yerel saatle 10.28’de patlattığı kaydedildi. Diğer saldırgen temel ilişkin ise bir açıklama yapılmadı. Nahdlatul Ulama ve Ulema Meclisi gibi İslami cemaat ve sivil toplum kuruluşları, saldırıyı kınadı. 

Makassar Belediye Başkanı Muhammed Ramadhan Pomanto, pazar ayini için içerde bulunanların ise kiliseyi hedefleyen saldırıdan etkilenmediğini açıkladı. Kilise önünde düzenlenen saldırıyı, şu en temel kadar üstlenen olmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here