Kripto para platformu VeBitcoin faaliyetlerini durdurdu
Kripto para platformu VeBitcoin faaliyetlerini durdurdu

Thodex skandalı sonrası gözlerin çevrildiği kripto para borsasında yeni bir gelişme yaşandı. Kripto para işlem platformu VeBitcoin de faaliyetlerini durdurdu. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin hakkında inceleme başlatırken; banka hesaplarına bloke koydu.

Kripto para borsası Thodex’in kapanmasının ardından başka bir kripto para borsasından kapanma haberi daha geldi. VeBitcoin şirketi, finansal olarak zor durumda olduğunu duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, “Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız” denildi.

VeBitcoin’in Türkiye’deki banka hesaplarına bloke konuldu

Mali Suçları Araştırma Kurulundan (MASAK) edinilen bilgilere göre; VeBitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlatıldı. MASAK, işlemlerini durdurduğunu açıklayan firmanın Türkiye’de bulunan tüm finansal kuruluşlardaki hesaplarına bloke koydu.

Ceo İlker B. gözaltına alındı

Bu arada Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin’in Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti. Villasına 2 kişinin girmeye çalışmasının ardından eşi ve 2 çocuğu ile birlikte Menteşe ilçe merkezindeki evine taşınan İlker B., dün akşam saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı. Soruşturma sürdürülüyor.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here