Şişli'de 'Meryem Ana' Figürlü Tablo Ele Geçirildi
Şişli'de 'Meryem Ana' Figürlü Tablo Ele Geçirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi olarak her yıl ülkemizde anılmakta ve Çanakkale şehirleri yâd edilmektedir. Bununla birlikte vatandaşlar ”Yarın 2021 resmi tatil mi?” sorusunu soruyor. Peki,18 Mart yarım gün mü? 18 Mart’ta iş yerleri açık mı?

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü olan 18 Mart 2021, Türk milletinin kutladığı en önemli günlerden biridir. 1.Dünya Savaşı’nda İngilizler ve Fransızlar, Çanakkale’yi ele geçirerek İstanbul Boğazı’na hakim olmayı hedeflemiş fakat Türk halkının tarihe geçen mücadelesi ile yenilgiye uğramıştır.

Bu olay her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi olarak anılmaktadır. Bununla birlikte vatandaşlar ”Yarın resmi tatil mi?” sorusuna cevap arıyor. Peki, 18 Mart 2021 resmi tatil mi? 18 Mart yarım gün mü? 18 Mart’ta işyerleri açık mı?

18 MART RESMİ TATİL Mİ?

Ülkemizde kutlanan resmi tatiller listesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi bulunmamaktadır. Dolayısıyla 81 ildeki eğitim ve öğretim devam edecek. Kamu kuruluşları da yarın bütün gün hizmet verecek. Bununla birlikte bu kuruluşlarda çalışan memurlar ve personeller tam gün çalışacak.

Daha önceleri okullarda yapılan 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamaları ve gösterileri ise koronavirüs sebebiyle bu yıl yapılmayacak. Özel sektör kurumlarında da resmi tatil uygulaması olmadığından dolayı çalışma saatleri normal çalışma düzeninde olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here